עיגולים – ביטוח ופיננסים

קרן פנסיה – תדאגו לעתיד שלכם

קרן פנסיה – תדאגו לעתיד שלכם

יציאה לפנסיה נתפסת לרוב כהתרחשות רחוקה, משהו שיקרה בעוד מספר עשורים ואין מה למהר לעסוק בה, אולם המציאות מוכיחה אחרת. כיום, גם עבור אנשים צעירים, חסכון פנסיוני הינו סוג חשובה ברת השפעה שתבטיח חיי זקנה מכבדים ונטולי דאגה ותסייע בהתרחשויות שונות במהלך החיים. מאחר ומדובר בעתיד שלנו וגם בעתיד יקירנו, מוטב שנבין כיצד מתנהלת קרן הפנסיה שלנו ונסתייע באנשים המקצועיים ביותר. במאמר שלפניכם נספק מידע חשוב אודות קרן פנסיה שיעשה לכם קצת סדר בבלגן.

המטרה של קרן הפנסיה

קרן פנסיה היא חיסכון לתקופת הפרישה לגמלאות והיא מחליפה את השכר שאדם הרוויח עד פרישתו מהעבודה. החוסך יקבל לאחר פרישתו קצבה חודשית, כמו שבעבר קיבל משכורת חודשית. כמו כן, הפקדה קבועה לחיסכון של קרן פנסיה מקיפה, הפנסיה תכלול גם רכיבי ביטוח לאובדן כושר עבודה, נכות ושארים שיבטיחו –
– שמירה על איכות חיינו.
– שמירה על ההכנסה הקבועה, זאת כאשר חלילה הגענו למצב של אובדן כושר עבודה.- במקרה של מוות, שמירה את רמת חיים של משפחתנו הגרעינית.

דמי הניהול בקרן הפנסיה

דמי ניהול הם עמלה שנגבית מהגוף שמנהל לנו את קרן הפנסיה ואנו משלמים אותם עבור קבלת הניהול השוטף בפועל במוצר הפנסיוני שלנו. דמי הניהול יעמדו על אחוזים בודדים מסכום ההשקעה והם נלקחים פעמיים – מדי חודש ואחת לשנה. הסכום מדי חודש לא יעלה מעל – 6% מסכום ההפקדה
ובסוף השנה העמלה המקסימלית הינה – 0.5%. מסך הצבירה
דמי הניהול יכולים להיגבות בצורה אחידה מכל הלקוחות של הגוף המנהל וישנם גם מכשירים פנסיוניים שקובעים לכל חוסך דמי ניהול אישיים לפי מסלול ועל סמך מאפיינים כלכליים, כגון גיל או רמת הכנסה.

ביטוח שארים ואובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה

ביטוח שארים ואובדן כושר עבודה הינם רכיבים בקרן הפנסיה שנועדו להבטיח קצבאות חודשיות למבוטח, וזאת חלילה אם נקלע למצב בו לא יוכל לעבוד בעקבות מצבו הבריאותי או שחלילה נפטר לפני גיל הפרישה והוא היה מקור הפרנסה של השארים שלו (משפחתו). מהסכום החודשי שמופרש לביטוח הפנסיוני יועבר סכום הביטוח למקרה של אובדן כושר העבודה או לשארים שלו, על ידי קצבאות חודשיות. גובה הסכום ישתנה לפי המסלול שיבחר המבוטח.

קרן פנסיה הפקדות רצופות

יש חשיבות לרצף ההפקדות השוטף לקרן פנסיה מאחר והפסקת הפרשות לפנסיה לתקופה של מספר חודשים עלולה לגרום לפגיעה בזכויות הביטוחיות שנצברו עד כה, עד לאובדן של זכויות מסוימות (כמו כיסוי ביטוחי – אובדן כושר עבודה וביטוח שאירים במקרים של מוות). בקרב כל מי שההפרשות לפנסיה עבורו הופסקו (בגלל שהפסיק לעבוד או בגלל סיבה אחרת), מגיע לו כיסוי למשך חמישה חודשים של ביטוח לאובדן כושר עבודה וביטוח שאירים למקרה של מוות. בתום אותם חמישה חודשים ייפסק הכיסוי באופן מידי.

היתרון של התשואה מובטחת בקרן הפנסיה

יש תשואה מובטחת (אג"ח מיועדות ) בכל קרן פנסיה.כ 30 אחוז מזה מקבל תשואה מובטחת של 4.86 אחוז, לא משנה מה קורה בשוק ההון, כל שנה התשואה מובטחת של 4.86 אחוז מקרן הפנסיה. (רק על היחס )

היתרון של עיגולים כסוכן אישי

רוב האנשים סבורים שניתן להסתדר בלי סוכן ביטוח אולם לסוכן ביטוח יש יתרונות רבים בניהול הפנסיה שלכם –
הוא האדם שיתמקח עבורכם במקרים בהם חברות הביטוח יערימו קושי על מחיר הביטוח או דמי הניהול. כמו כן, הוא יבדוק שההפקדות מתנהלות באופן תקין וילווה את הלקוח למעשה עד מימוש הפנסיה.
הוא שם בשעת צרה! ברגע בו תאלצו לתבוע את חברת הביטוח ולממש את זכאותכם. לצערנו, חברות הביטוח מערימות קשיים גם במקרים בהם המבוטח זקוק להם, וההתנהלות מולן יכולה להיות מתסכלת ביותר. סוכן הביטוח ימנע זאת ויתנהל בשמכם מול חברות הביטוח עד קבלת כל החזר שמגיע לכם במסגרת הפוליסה.
סוכן ביטוח יחסוך זמן יקר וכסף. הוא ידאג שלא תשלמו פרמיה כפולה ויזהה כל פוליסה מיותרת ויבטל אותה. כמו כן, לאור הופעת צרכים חדשים, סוכן הביטוח הוא האדם שידע לסייע בכיסוי פנסיוני מתאים שישמור על איכות חייכם גם בתקופות קשות.

צרו קשר ונחזור בהקדם

    כמה אתה מרוויח בממוצע בחודש?

    מתי בדקת לאחרונה דמי ניהול?