עיגולים – ביטוח ופיננסים

קרן השתלמות

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון שמיועד לכל מי ששכיר או עצמאי. היתרון העיקרי של קרן השתלמות הוא הטבות המס על ההפקדות והאפשרות בפדיון הסכום והרווחים בהיעדר תשלום מס לאחר שש שנים, ובמקרים מסוימים גם לאחר שלוש שנים. ישנן בשוק היום קרנות השתלמות שונות שחלקן מנוהלות ע"י חברות ביטוח ואחרות ע"י בתי השקעות, כשההבדל נעוץ בעיקר במסלולי ההשקעה, מדיניות ודמי הניהול הנגבים. להלן עוד מידע חשוב ורלוונטי אודות קרן השתלמות.

קרן השתלמות היתרונות

פטור ממס –  מלבד פנסיה, קרן השתלמות היא אפיק החסכוני היחידי שמאפשר פטור מלא ממס על הרווחים שנצברו.

תוספת לשכר עצמו – בקרב שכירים, המעסיק מפקיד בדרך כלל שלושה שקלים על כל שקל שהשכיר מפקיד, כך שהחיסכון גדל משמעותית.(שימו לב הקרן השתלמות זה לא חובה )

קרן השתלמות דמי ניהול

דמי ניהול בקרן ההשתלמות הם העמלה שמשולמת לבית ההשקעות עבור ניהול כספי החיסכון, כשהם מחושבים כאחוז מסכום החיסכון כולו ומכונים גם "דמי ניהול מצבירה". עם זאת, מדובר בענף תחרותי מאוד כשהמשמעות היא שעל ידי תהליך קצר של קבלת הצעות עם בתי השקעות, אפשר להשיג דמי ניהול אטרקטיביים לקרן השתלמות. סוכני ביטוח מתמקצעים בתחום זה ויודעים להשיג ללקוחות שלהם את דמי הניהול הנמוכים שמשיגים תשואות גבוהות.

קרן השתלמות יתרונות ההלוואות

קרן השתלמות נחשבת למוצר פיננסי שעלויותיו נמוכות ביחס להשקעות שהן זהות. יתרון נוסף הוא האופציה לקבל הלוואה בקרן השתלמות. מאחר והריביות נמוכות בהרבה מאלו הנדרשות ע"י הבנקים וגם בהיעדר עמלות וקנסות פירעון מוקדם, שקיים בכל מסלולי ההלוואות בבנקים. יתרון נוסף הוא הפטור מהעמדת בטחונות או מציאת ערבים להלוואה, מאחר וכספי החיסכון עצמם ישמשו כעירבון מול החברה שתעניק את ההלוואה.

קרן השתלמות באיזו חברה ומסלול נמצאים?

חשוב לבחור את החברה והמסלול של קרן השתלמות שתתאים למטרות של המובטח וכן לאורך זמן החיסכון שהוא מעוניין בה. החשיבות היא להתאים את המסלול לצרכים ולרצונותיהם של הלקוחות שיוכלו ליהנות מחשיפה גבוהה למניות, מסלולי אג"ח המבוססים על מק"מ ופיקדונות וכד'.

ניהול הכספים בקרן ההשתלמות יתבצע ע"י מנהלי השקעות מקצועיים שפועל כדי להניב את התשואה הגבוהה ביותר לפי מצב השוק המשתנה. נציין כי אפשר לעבור בין מסלול השקעה אחד לאחר בצורה חופשית בהיעדר קנס ועלות ובלי פגיעה בוותק או בזכויות שנצברו בקרן.

 מה ההטבות מס לעצמאים בקרן השתלמות?

הפקדה לקרן השתלמות תעניק לעצמאים 3 הטבות מס שהן –

הפקדה שנתית הפטורה ממס רווחי הון היא עד 18960 שח

מההכנסה השנתית מוכר החזר מס של 4.5%  עד רווח של 270K  סהכ מוכר הוצאה 12150 שח בשנה

הטבת מס בזמן משיכה – לכספים שנצברו עד לגובה התקרה, יהיה פטור ממס על הרווחים בגין כספים אלה.

היתרון של עיגולים סוכן ביטוח אישי

סוכן ביטוח  ידע לסייע לכל לקוח שלו בבחירה של מוצרי החיסכון הפנסיוניים כגון – קרן פנסיה, קופת גמל וכן קרן השתלמות. כמו כן, הוא לא גובה סכומים גבוהים מאחר והוא מתוגמל מחברות הביטוח שאיתן הוא מקושר. מאחר והוא שותף עם מספר חברות ביטוח, הוא מכיר את מגוון התוכניות והביטוחים ויכול להתאים אותן לכל לקוח שלו בהתאם למסלולים הטובים ביותר עבורם עם הטבות ותנאים מיוחדים.

 

 

 

צרו קשר ונחזור בהקדם

    כמה כסף יש לך בקרן השתלמות?

    מתי בדקת לאחרונה דמי ניהול?