עיגולים – ביטוח ופיננסים
*כל הזכויות שמורות לgov.il על התמונה.

תכנון פרישה ויתרונות ליווי מקצועי

השארת פרטים לייעוץ תכנון פרישה

בשנים האחרונות, הציבור בישראל מכיר יותר ויותר בתכנון פרישה כנושא אקוטי. כתוצאה מכך, אנשים נוקטים בגישה פרואקטיבית יותר כדי להבטיח את עתידם הפיננסי במהלך הפרישה, תוך שימת דגש על הצורך באסטרטגיות תכנון פרישה מקיפות. שינוי זה מדגיש את חשיבות ההתמודדות עם אתגרים ואי ודאויות הקשורים לפרישה בהקשר הישראלי. בכל שנה כמות הפורשים המוערכת הינה בממוצע60,000.רוב החוסכים אינם מכירים ואינם בקיאים בתוכניות הפנסיוניות שלהם ורבים מהם זקוקים לליווי אנשי מקצוע שיסייעו להם בתהליך המעבר לפרישה.

רבים מהציבור בארץ התחיל להפנים את העובדה שבהיעדר ליווי מקצועי של תכנון פרישה הוא עלול להפסיד סכומי כסף שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים. אי לכך, יש דרישה גבוהה לשירות תכנון הפרישה שילווה את הפורש לעבר תכנון ראוי, איכותי ואופטימלי תוך התחשבות בכל הצרכים הספציפיים של כלל המשפחה.

יש חשיבות רבה בתכנון הפרישה מאחר וההחלטות שנלקחות מטרתןלכלכל את כלל המשפחה בעתידוהן גם אחרי לאחר שהפורש ילך מהעולם.התוכניות הפנסיוניות הן שונות זו מזו ולכן נכון יהיה להסתייעבידע של מתכנן פרישה על מנת לדעת איזו תכנית תוכל להספק את הקצבה המשתלמת ביותר שתתאים למנעד הצרכים של כל המשפחה. כמו כן, בעזרת תכנון מס נכון בזמן פרישה מהעבודה ובאמצעות קיבוע זכויותניתן יהיהלחסוךכסף רב.

מתי מתחילים תכנון פרישה?

כל אדם שנמצא בזמן פרישה מוכרח לעבור תכנון פרישה כדי שיוכל לכלכל את המשפחה שלו ואת עצמו באופן הטוב ביותר.העיתוי לתחילת תכנון פרישה הוא – "בהקדם האפשרי". המשמעות של ייזום תכנון פרישה מוקדמת נובעת מההבנה כי ללא התייחסות תקופתית לחיסכון והשקעות, היכולת לבצע תוכנית פרישה מובנית ויעילה עומדת בסכנה. לכן, הכרחי לבחון מחדש ולחדד את אסטרטגיות החיסכון שלנו מדי פעם כדי להבטיח שהכספים שנצברו יספקו ביטחון פיננסי לאורך כל שנות הפרישה שלנו.

מה כולל תכנון פרישה?

תכנון פרישה כולל מרכיבים חיוניים שונים, כולל:

 • מיסוי מענקים וכספים שמגיעיםמפיצויים.
 • בחירת תכנית פנסיוניתראויה לקבלת קצבה.
 • אסטרטגיות ייעול מס במהלך הפרישה.
 • מסלול קצבה שתואם את צרכי התא המשפחתי.
 • תכנון עיזבון לצורכי ירושה.תכנון השקעה.
 • מבנה תיק הפנסיה למיצוי הנוחות והגמישות.
 • תכנון השקעות למיטוב התשואות וניהול סיכונים.

למה כדאי להיעזר רק בגורם מקצועי?

כאמור, תהליך הפרישה הוא תהליך משמעותי ומורכב שיש לו השלכות כבדות על העובד הפורש ועל המשפחה שלו. רוב הפורשים לא יודעים לגמרי מה הן הזכויות שמגיעות להם והם יוצאים לפרישה עם חשש רב ולא בכדי. החלטה וכל בחירה שאינה מקצועית תוכל לעשות נזק כלכלי גדול. חוקי המס המסועפיםשמשתנים שבתות לבקרים, יכולים ליצור מצגת מסובכת הרבה יותר בהיעדר ליווי מקצועי.להחלטה בזמן הפרישה תהיינה השלכות גבוהות על סכום המס שישולם כבר בזמן המשיכה וכן מהפנסיה החודשית לאורך שנים.תכנון הפרישה בצורה נכונהשמתאימה בצורה אישית, עם מחשבה לאורך זמןהיא קריטית. להחלטות המתקבלות לפני הפרישה יש משקל רב והן משפיעות באופן משמעותי על רמת החיים בה זוכים העובדים במהלך חייהם.

יתרונות הליווי של מתכנן פרישה

 1. תמיכה זו מאפשרת לפורש לנצל את הכספים כדי להגשים את יעדי הפרישה שלו ולהבטיח את רווחתו הכלכלית בשנים הבאות.
 2. שקט נפשי הוא תוצאה של הבנה ברורה על מצבך הפיננסי והביטחון הפיננסי הכולל.
 3. על ידי צמצום תשלומי המס על הפנסיה של הפורש, ניתן יהיה להגדיל את ההכנסה נטו שלו.
 4. התנערות מכל הליך בירוקרטי כוללהתנהלות מול רשויות המס והקופות – את זה עושה עבור הפורש, הליווי המקצועי.

אילו סוגיות עולות בתהליך תכנון פרישה?

נושאים רבים ושונים צצים במהלך תהליך תכנון הפרישה. כל גמלאי מביא היסטוריה תעסוקתית ייחודית, נכסים פיננסיים מגוונים, צרכים ייחודיים ומגוון של אי ודאויות, כולל חששות לגבי המשך עבודה, משפחה, בריאות ועניינים פיננסיים. מתכנן הפרישה שוקל היטב את כל הגורמים הללו בעת יצירת תוכנית פרישה אישית. כמו כן, חשוב להכיר בכך שסוגיות אלו יכולות להיות מורכבות ועשויות להיות כרוכות בהשלכות כספיות משמעותיות. כל צעד מוטעה בתכנון, עלול להיות יקר, כואב, ובמקרים מסוימים, בלתי הפיך. לפיכך, הדרכה של איש מקצוע חשובה לאין ערוך בהבטחת פרישה בטוחה ונוחה.

מה חשוב לדעת על תהליך תכנון הפרישה?

 • לקראת התהליך תתבקשו לספקלמתכנן הפרישה גישה למסלקה הפנסיונית שלכם ולהעבירלו מסמכים רלוונטייםלצורךמיפוי של כל הנתונים הפנסיונים והפיננסיים שברשותכם.
 • אחד השלבים המשמעותיים בתהליךתכנון הפרישה כוללים הגדרת המטרות, הצרכים והשאיפות האישיות שלך. יצירת תוכנית משיכת קרן אישית היא קריטית.
 • בעת מילוי טפסי פטור (קיבוע זכויות), חיוני להיות קשוב למידע המבוקש כדי למנוע טעויות בלתי הפיכות. התקשרות עם איש מקצוע מומלצת מאוד למטרה זו.
 • חיוני לתבוע באופן פעיל את כל הפטור, ההטבות והכספים המגיעים לפורש מהרשויות הרלוונטיות. למתכנני פרישה יש את המומחיות להבטיח שיקבל את כל מה שמגיע לו תוך ניווט במורכבות של זכויות ופטורים.
 • האופי וההיקף של תהליך תכנון הפרישה מותנים בגיוון ובגודל הנכסים של הפורש ובנושאים הספציפיים שהוא מביא לשולחן העבודה.

כיצד לבחור מתכננת פרישה?

בחירת מתכנן פרישה היא החלטה משמעותית. להלן כמה טיפים איך לעשות את הבחירה הנכונה:

 • ודאו שמדובר באיש מקצוע מוסמך עם הכשרה מיוחדת בתחום.
 • בקשו המלצות של לקוחות מאותו מתכנן הפרישה.
 • בחנו את הרקע המקצועי שלהם, שיכול לכלול פרסומים, הרצאות, מאמרים, אתרי אינטרנט או נוכחות במדיה חברתית.
 • צרו קשר אישי עם המתכנן. ההיבט הרגשי של פרישה הוא מורכב, ולכן קשר טוב עם איש המקצוע שבחרת הוא חיוני.

צרו קשר ונחזור בהקדם

  מה הלקוחות שלנו אומרים?

  DALIA TAUB
  DALIA TAUB
  2023-08-08
  שירות מקצועי וזמינות מיידית לכל שאלה/בעיה .
  גבי אוקנין
  גבי אוקנין
  2023-08-01
  שרות אישי וצמוד עד להצלחה
  Odelia Cohen
  Odelia Cohen
  2023-07-31
  סוף סוף אני מרגישה שאני בידיים טובות. כמות הסוכנים שעברתי לאחרונה הייתה ממש לא הגיונית אבל הנה הצלחתי להגיע לניסים. הכרתי אותו דרך חברה ומשם זה היה ממש ברור שבסוף כל החברות שלנו יעברו אליו. זה מתחיל בניתוח של המצב הקיים, המלצה מה לשנות. שימו לב ההמלצה הזו יכולה להיות שווה לכם אלפי ש"ח. ומה שהכי מתאים לי זה שגם אחרי שסוגרים יש עם מי לדבר כשצריך עזרה עם תביעות והחזרים.
  בר שירה לוי
  בר שירה לוי
  2023-07-31
  הגעתי דרך המלצה של חברה, התרשמתי מההסבר המפורט ואמר את השינוים שצריך לעשות לטובתי 🙏
  nira cohen
  nira cohen
  2023-07-31
  שרות מקצועי .אדיב ממליצה בחום
  אריה לוי
  אריה לוי
  2023-06-27
  ניסים תודה רבה על השרות המעולה
  פנחס בן נאים הפקות PNB Productions
  פנחס בן נאים הפקות PNB Productions
  2023-06-26
  סוכן תותח, אמין ומקצוען שנותן שירות של ווינרים, ממליץ בחום ❤️